Fotoğraflarla Japonya

Herkese merhaba,

Japonya en sevdiğim ülkelerden biri. Abim uzun bir süre orada yaşadığı için de epey gitme şansım oldu. İnsanı şaşırtabilen ender yerlerden biri bence. Tokyo’nun canlılığı ve ışıkları, Kyoto’nun doğal güzelliği, kırmızı ve göz alıcı tapınaklar, Japon teknolojisi beni en çok etkileyen şeylerden sadece birkaçı. Japonya seyahatlerim sırasında ziyaret ettiğim şehirlerle ilgili beğendiğim detayları fotoğraflarla paylaşmak istedim.

Yokohama Tokyo’ya göre epey sakin bir şehir. Şehrin güzelliğini tepeden görmek için Landmark Tower’a çıkıp manzarayı seyretme şansımız oldu. Pasifik Okyanusu kenarında yürüyüş yapıp bu güzel şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

1673
Landmark Tower, Yokohama

Tokyo’nun en kalabalık noktalarından biri Shibuya diyebilirim. Aynı anda karşıdan karşıya geçmek için binlerce insan bekliyor ve ışık yeşile döndüğü anda insan seli oluyor 🙂 Bu fotoğrafı da orada bulunan Starbucks’tan çekmiştim, Shibuya’yı normalde bu kadar tenha görmeniz pek mümkün olmayabilir.

961
Shibuya, Tokyo

Filmi bile yapılan meşhur Hachiko, Shibuya’nın en önemli simgelerinden biri.

995
Hachiko, Shibuya, Tokyo

Asakusa en meşhur turist duraklarından biri. Burada hem tapınak bulunuyor hem de onlarca hediyelik eşya satan dükkan var. İlginç Japon tatlılarından da deneyebilirsiniz.

1886
Sensoji Tapınağı, Asakusa, Tokyo

Dünyanın en büyük balık marketlerinden biri olan Tsukiji balık pazarına mutlaka uğramanızı öneririm. Yoğunluk sabah 4-5 gibi oluyor, bu sebeple erken gitmeniz iyi olur.

1843
Tsukiji Balık pazarı, Tokyo

Japonya’daki tapınaklar gerçekten çok etkileyici. Kyoto gezimiz sırasında uğradığımız bu tapınak Unesco Dünya Mirasları listesinde. Epey yükseğe kurulmuş, insanın baktıkça bakası geliyor. Kyoto’ya gitme sebeplerinden.

1222
Kiyomizu-dera Tapınağı, Kyoto
1170
Kiyomizu-dera Tapınağı, Kyoto

Kyoto’da ve hatta tüm Japonya’da en çok beğendiğim yerlerin başında geliyor Altın Tapınak. İnce ince işlenmiş, nasıl da güzel duruyor.

1099
Kinkakuji (Altın Tapınak), Kyoto

Su üstünde kaç tane tapınak olabilir ki? Miyajima en çok uğranan tapınaklardan, fotoğrafı her yerde karşınıza çıkabilir. Hiroshima’ya giderken uğrama fırsatımız oldu.

1320
Miyajima
1378
Miyajima

Japonya seyahatimizin en iz bırakan yeri Hiroshima’ydı. İnsan şehri gezerken içi burkuluyor ve hayatı sorguluyor. Üzerinden geçen yıllara rağmen oradaki yaşanmışlıklar, fotoğraflar ve bulunan eşyalar insanı derinden etkiliyor.

1463
Atomic Bomb Dome, Hiroshima

Japonlar ilginç olduğu için restoran vitrinleri de böyle plastik yemeklerden oluşuyor. Yemeklerin kendisinden daha gerçek duruyor bence, bir ısırık almak istiyor insan 🙂

2028
Restoran Vitrini

Bu yazımı tabii ki Japon teknolojisine olan hayranlığımdan dolayı hızlı tren fotoğrafıyla sonlandırmak istedim. Saatte 320 km gidebilen bir tren düşünün, eh işte tam karşınızda 🙂

1044
Shinkansen (Hızlı Tren)

Japonya üzerine daha fazla yazmak istiyorum, bu yazıyla başlayayım dedim. Umarım keyif almışsınızdır.

Sevgiler,

Zeynep

Yorum Yapın

Gezinme